Pomysły na dekoracje ogrodowe i meble z palet

Przyjazne dla środowiska, proste w wykonaniu i niezwykle inspirujące… Takie właśnie są dekoracje i meble ogrodowe z palet. Palety drewniane to świetny materiał do projektowania nowoczesnych i ekologicznych sprzętów takich jak stojaki na rowery, stoliki, siedziska, a nawet… budy dla psa czy żyrandole. Tak naprawdę ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia!

Jeszcze jedną zaletą takich mebli jest fakt, iż palety drewniane są tanie. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo pieniędzy, które musiałbyś przeznaczyć na zakup mebli ogrodowych, a dodatkowo upiększysz otoczenie. Sprzęty te są w pełni ekologiczne i biodegradowalne, kiedy zatem już się zużyją, nie będziesz musiał się martwić o to, że zalegną na wieki na wysypisku śmieci.

Jeśli posiadasz balkon, werandę, taras czy ogród i nie stać cię na kupno drogich dekoracji i mebli, nie bój się spróbować stworzyć je wzorując się na odszukanych w internecie projektach. W przypadku, gdy ich wygląd wydaje ci się zbyt surowy, możesz je oryginalnie ozdobić czy też dodać do nich elementy podnoszące komfort ich użytkowania (np. miękkie poduszki). Spójrz na zdjęcia poniżej, następnie ruszaj po palety i… do dzieła! Który z projektów wybierasz?

Taki żyrandol przykuje uwagę każdego gościa…

Stylowy stolik z palet wyposażony w kółka… Idealny do podawania herbaty, niekoniecznie „5 o’clock” ;) … 

Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, na pewno przyda ci się taki stojak…

Sofa z palet – w sam raz na poobiednią drzemkę w cieniu drzew… 

 Kwietnik z palet dla miłośników kwiatów doniczkowych… 

A tu praktyczne skrzynki na rośliny…

Jeśli masz psa, możesz zbudować dla niego z palet oryginalną budę ;)

Z palet można zrobić także… taką oto altanę!

 źródła zdjęć: inthralld.com, www.lushome.com