Designerskie leżaki ogrodowe od VONDOM – hit czy kit?

źródło: http://www.ofdesign.net/

Stare łacińskie przysłowie mówi, że “de gustibus non est disputandum”. I tak już od dziecka słyszymy, że o gustach się nie dyskutuje. Czy jednak jest w tym coś złego? Dziś waszej ocenie poddaję szezlongi ogrodowe sygnowane marką VONDOM. Meble zaprojektowane zostały przez designera Karima Rashida.

Opływowe kształty, sztuczne, chłodne materiały no i oczywiście jaskrawe kolory. To wszystko może się podobać lub nie, ale nie da się ukryć, że dobrze się sprzedaje. Jedni zachwycają się pięknymi, nasyconymi kolorami (choć kupujący mają też możliwość zakupu szezlongu w kolorze czarnym lub białym) oraz piękną formą. Inni – wręcz przeciwnie – krzywią się na samą myśl o tym, że takie meble mogłyby zagościć w ich ogrodzie. A już na pewno nie te w kolorze różowym, o nie!

żródło: jw.

źródło: jw.

Jeśli jednak dobrze się nad tym zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że przecież podobnego typu meble robiły furorę już kilkadziesiąt lat temu. A czy są kiczowate? Moim zdaniem zdecydowanie nie! Bez problemu byłabym w stanie wskazać setki innych, naprawdę kiczowatych mebli. Te wydają się niezwykle nowoczesne, a prostota formy połączona z kreatywnym spojrzeniem sprawiają, że ostatnią rzeczą, o jakiej bym pomyślała patrząc na te szezlongi byłby kicz. Świetnie odnajdą się w futurystycznych aranżacjach.