Designerskie fotele ogrodowe

Źródło: www.informinteriors.com

Sezon wypoczynków w ogrodzie powoli dobiega końca. Niektórzy już powoli chowają swoje meble pod dach, aby spokojnie przetrwały zimę. Będą sobie czekać spokojnie na następny sezon, potem je odkurzymy i wyniesiemy na słońce. I tak rok po roku, aż nam się te mebelki rozpadną. Niektórzy zapewne dadzą im wtedy w jakiś magiczny sposób drugi życie. Nie brakuje przecież pomysłowych ludzi. A może na przyszły rok pomyśleć o nowych meblach ogrodowych? Właśnie dzięki takim rozmyślaniom natknęłam się na niezwykłe pomysły, które chciałabym pokazać. Naprawdę, meble ogrodowe to nie tylko stół i szereg krzeseł.

Źródło: www.tokyosparkz.wordpress.com

Pierwszym niezwykłym meblem, który przykuł moja uwagę, był fotel w kształcie twarzy. Chodzi mi tu o dzieło bardzo już uznanego projektanta Fabio Novembre, siedzisko Nemo.  Sam autor nazywa go fotelem-maską. Trzeba przyznać, że to nazwa bardzo trafna. Fotel jest wykonany z matowego lub lakierowanego polietylenu i dostępny w wielu kolorach. W naszym ogrodzie mogą zatem stanąć maski białe i czarne, żółte i czerwone, niebieski i pomarańczowe czy nawet fioletowe. Całkiem sporych rozmiarów jest to fotel, mierzy 135 cm wysokości. Prawdopodobnie jest to na tyle optymalna wysokość, że siedziska te rzucają się w oczy, wydają się może nieco monumentalne, jednak wciąż zachowują lekkość formy. Przyznam, że fotel Nemo robi wrażenie i jest wyjątkowym siedziskiem. Z drugiej jednak strony wizja ogrodu pełnego martwych twarzy wydaje mi się dość psychodeliczna.

Źródło: www.plust.it

Bardziej tradycyjnym i stonowanym, ale także niezwykle interesującym wydało mi się siedzisko Gumball projektu Alberto Brogliato. Wygląda ono jak tradycyjny puf, ale wcale nim nie jest. To puf dostępny w różnorakich wariantach. Może być wykonany z tworzywa sztucznego lub miękkiej, elastycznej żywicy. Może być lakierowany i błyszczący, a może też być matowy. Wersja bardziej tradycyjna, czyli jednobarwna dostępna jest w kolorze białym, różowym i zielonym. Autor jednak nie poprzestał na normalności. Możemy otrzymać Gumball imitujący kolorowy kamień. Seria Gumball Special Colours to nic innego jak wielobarwne, zielone, niebieskie pufy-kamienie. Co więcej, dostępna jest także wersja z umieszczonymi wewnątrz piłeczkami widocznymi przez półprzezroczystą powierzchnię. I co najlepsze, Gumball jest także dostępny jako lampa. Wtedy jest on oświetlonym od środka siedziskiem. Jego szukajmy w dziale „Oświetlenie”.

Źródło: www.swcontracts.co.za

Zatem ogród może być bardziej fantazyjnym i oryginalnym miejscem, niż jeszcze niedawno mi się wydawało. Co wolicie? Psychodeliczny ogród pełen twarzowych posągów czy sympatyczna zakątek oświetlony przez kamienie?